Bozcaada'nın panoromik manzarasına hakim ,geniş bahçesinde yeşilin ve mavinin buluştuğu bir adres.Sizler için özenerek döşenmiş odalarına ada mimarisinin parçası olan ahşap merdivenleriyle çıkıyorsunuz.Odaların hepsinde klima, duş-WC, saç kurutma makinesi, TV ve internet erişimi bulunmaktadır. Tatilinizi unutulmaz keyifli anlara dönüştürmek istiyorsanız sizleri bekliyoruz.

Bozcaada'ya Ulaşım

Ulaşım çok kolay.Tıklayınız.

Bozcaada Koyları

En gözde koyların bulunduğu Bozcaada temizliği ile de ön planda.Tıklayınız.

Gemi Sefer Saatleri
Image 01

Gemi seferlerini yapan GESTAŞ ulaşımın Yaz-Kış sefer saatleri için Tıklayınız.

Bozcaada Tarihi
Tanrı insanları, uzun ömürlü olsun diye BOZCAADA’yı yarattı…. Tıklayınız.
Bozcaada Etkinlikleri

Denizi,tarihi ve düzenlenen etkinlikleri ile Bozcaada hep gözde.Tıklayınız.

İlyada Destanı ve Homeros
Image 01

İlyada (Yunanca: Ἰλιάς, Iliás), Homeros'un Troya Savaşı'nı anlatan destanıdır. Yunanca'da Odise ile birlikte en eski edebiyat olduğu düşünülen epik bir şiirdir. Eldeki veriler ışığında Homeros tarafından MÖ 7. ya da 8. yüzyıl'da yazıldığı düşünülmektedir.

Homeros, "İlyada"sında Troya Savaşı'nı ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Sözlü gelenekten yazıya nasıl geçtiğini bilemediğimiz gibi, metinde geç dönemde yapılan değişikliklerin kesin amacını kestirmek de güçtür. Ama Homeros bir savaşın "toprağı bereketli Troya"da geçtiğini söylemektedir. Destanda ismi geçenlerden; Truvalılar (Agenor, Antipos, Askanios, Deiphobos, Dolon, Euphorbos, Glaukos, Hektor, Helenos, Kebriones, Lykaon, Pandaros, Paris, Phorkys, Polites, Polydamas, Rhesos, Sarpedon, Troilos) Akhalılar (Agamemnon, Aias, Antilokhos, Automedon, Diomedes, Epeios, Eumelos, Euryalos, Eurybates, Eurypylos, Idomeneus, Makhaon, Medon, Menelaos, Meriones, Nestor, Nireus, Odysseus, Patroklos, Philoktetes, Podarkes, Polidarios, Polypoetes, Protesilaos, Stentor, Sthenelos, Teukros, Thersites)