Bozcaada'nın panoromik manzarasına hakim ,geniş bahçesinde yeşilin ve mavinin buluştuğu bir adres.Sizler için özenerek döşenmiş odalarına ada mimarisinin parçası olan ahşap merdivenleriyle çıkıyorsunuz.Odaların hepsinde klima, duş-WC, saç kurutma makinesi, TV ve internet erişimi bulunmaktadır. Tatilinizi unutulmaz keyifli anlara dönüştürmek istiyorsanız sizleri bekliyoruz.

BOZCAADA'YA ULAŞIM

Bozcaada;

İstanbul’a 400 km.
Ankara’ya 710 km.
İzmir’e 280 km.
Bursa’ya 320km.
Çanakkale’ye 60 km. uzaklıktadır.


İstanbul’dan ulaşım;

1) Tekirdağ, Gelibolu, Eceabat veya Kilitbahir’den feribotla Çanakkale’ye gelinir. Çanakkale Geyikli iskelesinden, Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.
2) Yenikapı’dan feribotla Bandırma’ya geçilir, Biga, Çan, Bayramiç, Ezine üzerinden Geyikli iskelesinden, Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.
Bozcaada, İstanbul arası yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Ankara’dan ulaşım;
Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çan, Bayramiç, Ezine üzerinden Geyikli iskelesinden, Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.
Bozcaada, Ankara arası yaklaşık 12 saat sürmektedir.


Otobüs ile;
Bozcaada’ya Büyükşehirlerden düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır.


Hava yolu ile;

Seabird hava yolu firması Bozcaada'ya sefer düzenlemektedir.

 

 

 

Bozcaada'ya Ulaşım

İster gökyüzünden isterseniz karadan ulaşım çok kolay.Tıklayınız.

Bozcaada Koyları

En gözde koyların bulunduğu Bozcaada temizliği ile de ön planda.Tıklayınız.

Gemi Sefer Saatleri
Image 01

Gemi seferlerini yapan GESTAŞ ulaşımın Yaz-Kış sefer saatleri için Tıklayınız.

Bozcaada Tarihi
Tanrı insanları, uzun ömürlü olsun diye BOZCAADA’yı yarattı…. Tıklayınız.
Bozcaada Etkinlikleri

Denizi,tarihi ve düzenlenen etkinlikleri ile Bozcaada hep gözde.Tıklayınız.

İlyada Destanı ve Homeros
Image 01

İlyada (Yunanca: Ἰλιάς, Iliás), Homeros'un Troya Savaşı'nı anlatan destanıdır. Yunanca'da Odise ile birlikte en eski edebiyat olduğu düşünülen epik bir şiirdir. Eldeki veriler ışığında Homeros tarafından MÖ 7. ya da 8. yüzyıl'da yazıldığı düşünülmektedir.

Homeros, "İlyada"sında Troya Savaşı'nı ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Sözlü gelenekten yazıya nasıl geçtiğini bilemediğimiz gibi, metinde geç dönemde yapılan değişikliklerin kesin amacını kestirmek de güçtür. Ama Homeros bir savaşın "toprağı bereketli Troya"da geçtiğini söylemektedir. Destanda ismi geçenlerden; Truvalılar (Agenor, Antipos, Askanios, Deiphobos, Dolon, Euphorbos, Glaukos, Hektor, Helenos, Kebriones, Lykaon, Pandaros, Paris, Phorkys, Polites, Polydamas, Rhesos, Sarpedon, Troilos) Akhalılar (Agamemnon, Aias, Antilokhos, Automedon, Diomedes, Epeios, Eumelos, Euryalos, Eurybates, Eurypylos, Idomeneus, Makhaon, Medon, Menelaos, Meriones, Nestor, Nireus, Odysseus, Patroklos, Philoktetes, Podarkes, Polidarios, Polypoetes, Protesilaos, Stentor, Sthenelos, Teukros, Thersites)